Problem z latarniami - nie działają.

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
komarek
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2012, 20:44
Lokalizacja: Świecie

Problem z latarniami - nie działają.

Post autor: komarek » 14 mar 2012, 21:21

Jako nowy, witam wszystkich forumowiczów.
Od niedawna mam używaną Roombę 560. Działa dobrze i jestem zadowolony. Dokupiłem 3 latarnie/ściany i jestem rozczarowany, nie chce to współdziałać. Może koledzy coś doradzą.
Roomba posiada moduł RF na płycie głównej (sprawdziłem). Latarnie w żadnym trybie nie współdziałają z robotem, nic się nie dzieje. Mam pilota na podczerwień i sterowanie jest bezproblemowe. Parkowanie do stacji dokującej jest prawidłowe. Wnioskuję, że podczerwień w Roombie jest OK. Gdyby był uszkodzony moduł RF, myślę, że latarnie powinny działać chociaż w trybie "ściana". No chyba, że "ściana" potrzebuje aktywacji radiowej.
Raczej odrzucam niesprawność 3 latarni, chociaż zastanawia mnie bardzo niski pobór prądu z baterii - 0,05 mA. Może jednak tryb "ściana" wymaga aktywacji radiowej po uruchomieniu robota?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 15 mar 2012, 9:36

Może masz latarnie które nie współpracują z tym robotem ?
Czy Roomba uderza w latarnie czy omija je szerokim kołem ?

komarek
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2012, 20:44
Lokalizacja: Świecie

Post autor: komarek » 15 mar 2012, 10:31

Robot nie zauważa latarni w żadnym trybie - uderza w nie. Stację dokującą natomiast omija kołem ok. 0,5m, a jak trzeba dokuje bez problemu.
Latarnie są standardowe białe. Wiem, że ten typ latarni znajdował się w niektórych zestawach 560-tki w ilości 2 sztuk.

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 15 mar 2012, 10:55

Wygląda na to że latarnie są uszkodzone ponieważ omijanie odbywa się z użyciem niewidzialnego światła emitowanego z tej przeźroczystej części latarni, która znajduje sie na górze.

komarek
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2012, 20:44
Lokalizacja: Świecie

Post autor: komarek » 15 mar 2012, 13:27

anwali pisze:Wygląda na to że latarnie są uszkodzone
Wydaje mi się to mało prawdopodobne, żeby wszystkie 3 były tak samo uszkodzone. Co prawda pochodzą z alle... i były używane.
Ja raczej bym obstawiał uszkodzenie modułu RF w robocie, gdybym tylko miał pewność, że w trybie "ściana" RF musi aktywować wysyłanie podczerwieni. Może ktoś wie czy tak jest?

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 15 mar 2012, 13:52

Znajdź kogoś kto ma Roombę i sprawdź u niego latarnie.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 15 mar 2012, 14:59

komarek pisze:
anwali pisze:Wygląda na to że latarnie są uszkodzone
Wydaje mi się to mało prawdopodobne, żeby wszystkie 3 były tak samo uszkodzone. Co prawda pochodzą z alle... i były używane.
Ja raczej bym obstawiał uszkodzenie modułu RF w robocie, gdybym tylko miał pewność, że w trybie "ściana" RF musi aktywować wysyłanie podczerwieni. Może ktoś wie czy tak jest?
Czy latarnie po wlozeniu baterii migaja na krotko zielona dioda na gorze?
Jesli tak to czy po wlaczeniu przy nich blisko roomby - zapala sie na nich dioda?
A moze masz pilota WWC?

Podczerwien, a sterowanie alatrniamy to dwie rozne bajki.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

komarek
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2012, 20:44
Lokalizacja: Świecie

Post autor: komarek » 15 mar 2012, 15:53

Mystic pisze: Czy latarnie po wlozeniu baterii migaja na krotko zielona dioda na gorze?
Jesli tak to czy po wlaczeniu przy nich blisko roomby - zapala sie na nich dioda?
A moze masz pilota WWC?
Podczerwien, a sterowanie alatrniamy to dwie rozne bajki.
Latarnie po włożeniu baterii migają kilka razy i gasną.
Włączenie roomby w żaden sposób nie powoduje reakcji diód.
Jak rozumiem, po włączeniu roomby następuje polecenie radiowe do latarni uaktywnienia podczerwieni (co skutkuje zapaleniem diód latarni) ? Moim zdaniem to by było tutaj kluczowe i świadczyło o niedziałaniu w roombie (lub latarniach) toru radiowego.
Pilota WWC nie posiadam.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 15 mar 2012, 16:24

komarek pisze:
Mystic pisze: Czy latarnie po wlozeniu baterii migaja na krotko zielona dioda na gorze?
Jesli tak to czy po wlaczeniu przy nich blisko roomby - zapala sie na nich dioda?
A moze masz pilota WWC?
Podczerwien, a sterowanie alatrniamy to dwie rozne bajki.
Latarnie po włożeniu baterii migają kilka razy i gasną.
Włączenie roomby w żaden sposób nie powoduje reakcji diód.
Jak rozumiem, po włączeniu roomby następuje polecenie radiowe do latarni uaktywnienia podczerwieni (co skutkuje zapaleniem diód latarni) ? Moim zdaniem to by było tutaj kluczowe i świadczyło o niedziałaniu w roombie (lub latarniach) toru radiowego.
Pilota WWC nie posiadam.
tak jak pisales masz uszkodzona plyte (czesc odpowiadajaca za radio).
nic nie zrobisz.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Jacol71
Posty: 10
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jacol71 » 27 cze 2012, 14:34

I udało się coś zrobić ? A roomba 560 to nie to samo co 564 ? Bo może jeśli w 560 się uda uruchomić latarnie to w 564 tez, co ? Czy nie mam o czym marzyć ?

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 27 cze 2012, 14:58

Stanęło na tym że uszkodzona płyta główna lub moduł odpowiedzialny za komunikację RF. W tym dziale czyli Roomba 5xx jest przyklejony temat z wykazem kompatybilności osprzętu i akcesoriów- zajrzyj.

Czytaj ze zrozumieniem.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Jacol71
Posty: 10
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jacol71 » 27 cze 2012, 15:39

sondejm pisze:W tym dziale czyli Roomba 5xx jest przyklejony temat z wykazem kompatybilności osprzętu i akcesoriów- zajrzyj.
No tak ale nie jest tam wymieniona roooomba 564 pet i nie wiem do której grupy nalezy. Na logikę do tej samej co 560 ale już tu na forum pojawiały się opinie że podobno 564 i latarnie nie zagrają razem ale nigdzie nie było to napisane z pewnością. Dlatego pytam czy moze ktoś testował zeby mieć 100% pewności.


Edyta: Wg wiki 564 to coś jak 560 czyli teoretycznie powinna działać chyba że to jakiś wyjątek bo jednak jak się pogugla po forach obcojęzycznych to też ludzie piszą że to nie zagra ale chyba niekt nie próbował.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2012, 15:47 przez Jacol71, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 27 cze 2012, 15:47

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zapytaj iRobot lub DLF podając nr fabryczny.

Pożycz lub zaryzykuj i kup.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 27 cze 2012, 20:28

Jacol71 pisze:
sondejm pisze:W tym dziale czyli Roomba 5xx jest przyklejony temat z wykazem kompatybilności osprzętu i akcesoriów- zajrzyj.
No tak ale nie jest tam wymieniona roooomba 564 pet i nie wiem do której grupy nalezy. Na logikę do tej samej co 560 ale już tu na forum pojawiały się opinie że podobno 564 i latarnie nie zagrają razem ale nigdzie nie było to napisane z pewnością. Dlatego pytam czy moze ktoś testował zeby mieć 100% pewności.


Edyta: Wg wiki 564 to coś jak 560 czyli teoretycznie powinna działać chyba że to jakiś wyjątek bo jednak jak się pogugla po forach obcojęzycznych to też ludzie piszą że to nie zagra ale chyba niekt nie próbował.
plyta jest 100% identyczna.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

ODPOWIEDZ