Typy pojemników do Roomba 500/600/700

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 20 kwie 2012, 20:17

Po co znowu gadasz głupoty sprzedawałem neato a nie sprzedaje .

A piachu nie sprząta za pierwszym razem bo niczym koszykarz musi ziarnami piachu trafić w maleńką dziurkę w czym ma pomóc wydajna turbina i tak samo jak na parkiecie się raz trafi do kosza raz nie tak i neato raz trafi do pojemnika a drugi nie ( Grzech oczywiście nie zrozumie porównania albo choć uda że nie zrozumiał) . Doskonale radzi sobie z zabrudzeniami „lekkiego typu” czyli kurz paproszki wszystko co może być łatwo wciągnięte przez turbinę.
I jak ktoś pisze prawdę to nie znaczy że forum jest tendencyjne .

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 20 kwie 2012, 20:53

dafi a cos taki wrazliwy...?
po drugie znów piszesz głupoty. jak nie wiesz to nie pisz i nie wprowadzaj czytelników w błąd.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 20 kwie 2012, 21:04

Nigdy nie piszę czegoś czego nie sprawdziłem więc nie ma w moich wypowiedziach głupot. Tym bardziej określenie „znowu” jest nie na miejscu .
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2012, 16:57 przez dafi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 22 kwie 2012, 16:15

GRZECH pisze: W sumie oba roboty mają wady i zalety i oba są godne polecenia. To użytkownik decyduje o przydatności danego robota w zależności do swoich potrzeb.
hmmm... Jakbym już to gdzieś czytał :lol:
Ale przynajmniej gadasz do rzeczy.
GRZECH pisze:Dwa razy dziennie nie jest możliwe zaprogramowanie sprzątania. Możemy zaprogramować jedno sprzątanie dziennie a kolejne 'z ręki'.
Posprzątanie przez neato 50m2 trwa z 30 minut więc nie jest to uciążliwe.
Bład merytoryczny - skoro sprzatanie trwało by 30 minut to po co drugi przejazd? Prawidłowo powinno być: jeden przejazd trwa 30 minut a sprzatanie potrwa tyle, ile będzie trzeba przejazdów, żeby uznać, że posprzatał.
Obrazek

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 22 kwie 2012, 21:26

:lol:
merytorycznie nie ma o czym z toba gadac...
Mod: kto, jak kto, ale Dafi jest jedna z nielicznych osób na tym forum, która wie o czym gada. A neato miał wcześniej niż ja kupiłem roombę a Ty zaczałeś myśleć o robocie. (Zibid)
Zibid, jak ktoś chce wciskać kolejne nieprawdziwe rzeczy, że 'piasek do dziurki' :) to największy nieomylny się nie tylko uśmiechnie.
Sam się nad tym zastanów :)
A staż, nie jest żadnym znaczącym wyznacznikiem. Gdyby tak było to pewnych wpadek by nie było... ale to OT

ZibiD pisze:Bład merytoryczny - skoro sprzatanie trwało by 30 minut to po co drugi przejazd? Prawidłowo powinno być: jeden przejazd trwa 30 minut a sprzatanie potrwa tyle, ile będzie trzeba przejazdów, żeby uznać, że posprzatał.
To nie błąd merytoryczny. To odpowiedź na posta krzywy1
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 22 kwie 2012, 22:02

GRZECH pisze:, jak ktoś chce wciskać kolejne nieprawdziwe rzeczy, że 'piasek do dziurki' :) to największy nieomylny się nie tylko uśmiechnie.
Sam się nad tym zastanów :)
Przykro mi ze nie rozumiesz tego że w rombie podrzucone przez szczotki śmiecie moją na całej długości szczotki otwartą przestrzeń pojemnika na brud wiec wystarczy siła odśrodkowa aby się to znalazło w pojemniku.
Natomiast w neato niestety szczelina liczy sobie kilka centymetrów . Jeśli cokolwiek zostanie poderwane na końcu szczotki istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, ze jeśli nie zostanie skierowane pędem powietrza do szczeliny, to spadnie na podłogę .
Dzieje się tak najczęściej z materiałami twardymi o dużym ciężarze właściwym ( np. ziarna piasku koraliki barbapupy itp.)
Naprawdę że ty tego nie rozumiesz ani mnie nie dziwi ani to nie mój problem .

Może spróbuj pomyśleć nad tym ze jeden z pojemników roomby nie jest wyposażony w dmuchawę i jakoś działa - sam sprawdź jak będzie działał neato bez dmuchawy.

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 26 kwie 2012, 20:57

dafi pisze:Jeśli cokolwiek zostanie poderwane na końcu szczotki istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, ze jeśli nie zostanie skierowane pędem powietrza do szczeliny, to spadnie na podłogę .
Dzieje się tak najczęściej z materiałami twardymi o dużym ciężarze właściwym ( np. ziarna piasku koraliki barbapupy itp.)
Założenie w miarę dobre. Lecz w rzeczywistości normalne ilości piasku sprząta. Z piaskownicą nie radzi sobie za pierwszym razem.
Więc naciągnięta teoria jedno, a rzeczywistość drugie.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 26 kwie 2012, 23:24

Tylko troszkę przykro ze trzeba ci dwa razy napisać abyś zaczoł kumać .
Za pierwszym razem jakie to były twoje wnioski ??
GRZECH pisze:jak ktoś chce wciskać kolejne nieprawdziwe rzeczy, że 'piasek do dziurki' :) to największy nieomylny się nie tylko uśmiechnie.
Ciekaw jestem co trzeba by było zrobić abyś zaczął na swojego ulubieńca patrzeć obiektywnie.

Z piaskiem Neato ma problemy i wiem to nie tylko ja, Barbapupa to również wielokrotnie zauważyła .

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 07 maja 2012, 20:08

Ulubieniec czy nie, ale wybraniec.

Wiec zrozum że neato u mnie pracuje od paru miesięcy i z piaskiem nie mam problemu.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

ODPOWIEDZ