581 zjechała ze schodka

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

581 zjechała ze schodka

Post autor: barbapuppa » 26 lip 2011, 20:16

czy zdarzyło się komuś, że roomba zjechała z jakiejś wysokości i pracowała dalej?
ja dziś miałam przypadek, że roomba przejechała przez wystający próg (nie montuję latarni, bo zwykle próg był przeszkodą nie do pokonania, do dziś!) i zjechała w dół (mam różnicę 1 schodka między pokojami) do drugiego pokoju, po czym pokonała kolejny próg i znalazła się na korytarzu ze schodami (o dziwo! z nich nie spadła)
przyznam, że nieco mnie to zaniepokoiło, bo do tej pory nie miałam takiego przypadku
czy myślicie, że coś z nią nie tak, bo zwykle jej nie pilnuję, a dziś usłyszałam hałas i gnałam, bo myślałam, że ze schodów spadła
a co będzie jak mi spadnie i się zepsuje? serwis mi nie uwzględni pewnie i stwierdzi, że zrzuciłam
czy komuś zdarzyło się coś takiego i co robić?

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 27 lip 2011, 11:51

hmmm mi przez prog normalnie przejezdza jak sie uprze, wiec bym sie nie martwil.
jesli jednak jest to wysoki schodek i faktycznie spadla moze warto byloby sprawdzic czujniki (cliff-sensors)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 27 lip 2011, 12:10

Mystic schodek jest normalnej wielkości (tak jak są zwykłe schody), więc moim zdaniem nie powinna zjechać, choć tuż przed nim mam próg, więc tak sobie myślę teraz, że może to był przypadek i ona się zawiesiła na progu i próbowała się uwolnić i dlatego spadła
bo potem obserwowałam ją przy schodach i czujniki normalnie działały
aczkolwiek troszkę mnie to zaniepokoiło, tym bardziej, że do tej pory i progi były dla niej zaporą nie do pokonania

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 27 lip 2011, 12:21

aaaa, to bez paniki :) wszystko jest ok.
to sie zdarza.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

ODPOWIEDZ