kupiłem roombe 555

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 28 kwie 2011, 10:31

Zbędne pisanie jest wtedy jeśli ktoś neguje przydatność jakiegoś przedmiotu nie posiadając takowego a ty wygłaszałeś opinie o rombie z wielką łatwością.
Po zakupie i jednej próbie podjąłeś decyzje o oddaniu jej sprzedawcy no i znów jaka szybkość oceny .
Masz ją tydzień a napisałeś już kilka postów o jej wielkich wadach.
Zachowujesz się tak jak chłopczyk którego ktoś zmusił do zakupu więc będzie uparcie twierdził ze coś jest niedobre i nie działa jak powinna .
Na forum zachęcano cię do zakupu w USA romby a różnica między roombą 560 a 570 to raptem 80$ więc nie są to wielkie pieniądze .
Na forum są linki do stron gdzie można porównać poszczególne modele (no ale ciebie interesowała tylko i wyłącznie możliwość programowania) , są zamieszczone instrukcje gdzie można przeczytać jak funkcjonuje roomba .
Nikt ci nie proponował 581 ponieważ do takiego mieszkania jak twoje wystarcza w zupełności 531 a tym bardziej 555.

Chcesz aby odkurzała dłużej nic prostszego schowaj stacje dokującą wciśnij przycisk dock i będziesz miał posprzątane , no ale to jak wiem zbyt wielki kłopot dla ciebie wcisnąć przycisk przed wyjściem.

Wydaje mi się że będziemy mieli jeszcze wiele postów opisujących wady roomby 555, jej „chaotycznego sprzątania, nietypowych baterii R14” ( gdzie ty mieszkasz ze u ciebie są nietypowe ) oraz „ kompletnej klapy konstrukcyjnej” na szczęście są Polscy użytkownicy którzy zauważyli te problemy ;) .

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 02 maja 2011, 9:50

Kolejne problemy Roomby 555:

1. Jeśli na podłodze lezy np bluzka to roomba wciąga ją, wkręca się w kólka i szczotkę i po sprzataniu.
2. Jeśli stoi suszarka do ubrań, roomba wjeżdżając na nią wiesza się i po sprzataniu.
3. Jeśli nie ma Cie w domu to prawdopodobienstwo, że nowa roomba 555 posprzata jak nalezy 56 m2 mieszkania z podłoga z paneli i gresu wynosi 20% (testowana 8 dni).
4. Jeśli masz ciemne meble to lepiej nie sprzatj roombą bo roomba wpada na nie z całym impetem i albo rozwalisz sobie roombe albo pokancerujesz mebelki.

Tak więc produkt nie dopracowany, kłopotliwy, nie do końca funkcjonalny, praktycznie nieprzydatny do całkowicie samodzielnego działania w przypadku gdy w domu nie ma lokatora.Cena do jakości w warunkach polskich : porażająca.

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 02 maja 2011, 18:23

Wciąż się zastanawiam jakiego modelu importera reprezentujesz.
Mam do ciebie jedno pytanie jak sprzątasz zwykłym odkurzaczem i leży np. bluzka to zwykły odkurzacz jej nie wciąga ?
Było mnóstwo razy pisane na tym forum i w tematach przez ciebie zaczętych również , że podłoga wymaga przygotowania do pracy romby.
Wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem jak...acych-vt240.htm
i może kilka cytatów z instrukcji roomby
„Należy usuną z podłogi wszystkie niepotrzebne przedmioty i lekkie dywaniki.”
Tu faktycznie brakuje dopisku „ np. bluzka”
„Roomba nie widzi koloru ciemnego granatu i czarnego. W przypadku mebli może
silnie uderzać w nie (nie jest to objaw niepokoj¹cy) a w przypadku pod³óg
i dywanów odmówić czyszczenie ciemnych pól (istnieje modyfikacja likwidująca
tą wadę kosztem możliwości rozróżniania schodów)”
Instrukcja już od dłuższego czasu dostępna na tym forum aby ktoś który zastanawia się nad zakupem odkurzacza mógł się z nią zapoznać – czyli przeczytać i zrozumieć ( UWAGA- funkcja zrozumieć jest niedostępna dla części użytkowników) .

Zauważyłem również iż moja roomba nie sprząta w czasie trzęsienia ziemi, zdarza się że podskakuje i nie zbiera śmieci w tym momencie - można stwierdzić że jest zupełnie nieprzydatna .
Zauważyłem również iż moja mikrofalówka nie nadaje się do gotowania jajek a moja zmywarka niszczy z talerze ze złoceniami – prawda ?- również strasznie brzmi i również wystarczy przeczytać instrukcje .

Pozdrawiam uważam że pan Edgar5 reprezentuje importera jakieś marki odkurzaczy która chce zająć miejsce romby i bardzo dobrze, że chce natomiast powinna to zrobić za pomocą swych rozlicznych zalet a nie za pomocą człowieka który się dziwi że odkurzacz zaplatał się w bluzkę zostawioną na podłodze i że baterie r14 są czymś nietypowym.

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 03 maja 2011, 13:09

Nie, po prostu mam nowiutki model roomba 555 i jestem zaskoczony jego technologia pracy. Nie wygląda na elementy zaawansowanej technologii lecz na zwykłe pudlo , które jeździ, odbija sie od przedmiotu i jedzie w innym kierunku.
Znalezienie bazy po wcisnieciu dock to jakies 15 minut ;)
Cały czas mówie o 2 pokojowym mieszkanku z gladkimi jak zyletka podlogami, jasnymi, minimalistyczna iloscia mebli.
Wniosek Roomba 555 : robot do odkurzania (raczej zamiatania) w 1-pokojowym mieszkaniu z otwartymi na osciez drzwiami do łazienki i kuchni (w innym wypadku roomba atakując zatrzasnie sie w łazience i zdechnie- tak wiele razy czyniła u mnie).
"Nic na podłodze" nalezy traktowac dosłownie bo inaczej roomba zaplącze się w kabelki, wciagnie papier, bluzkę itd. i wtedy znowu klops.
Włosy, nitki..to wszytsko owija sie wokoł układu jezdnego, elementów ruchomych szczotek.
Wjechanie roomby na np stojak do suszarki praktycznie w polowie przypadków kończy sie powieszeniem i klopsem.
Istota jakości odkurzania i długosci pracy NOWEJ roomby 555 jest dla mnie całkowicie niezrozumiała. Próbowałem się nad tym skoncentrowac i analizowałem jej dzialanie i odkryłem ... całkowita przypadkowosc jazdy i minimalistyczne zwracanie uwagi na fakt odkurzania w danym miejscu. Roomba potrafi odkurzac w tym samym miejscu 10 razy zapominając o odkurzaniu 30% pomieszczen w 2 pokojowym mieszkanku.

Tak więc, planuje kupic roombe 581 z wirtualnymi latarniami, ktore w pewien sposob usystematyzuja prace tego robota (mam nadzieję).

Natomiast kolega dafi ciagle gada co mu slinka na jezyk przyniesie.
Instrukcja kolego to jedno i czytałem ich wiele zanim kupiłem tego robota, natomiast zaskoczenie jego niskim poziomem funkcjonalnosci to drugie.
Wg mnie technologia pozwala dzisiaj na budowanie robotów do odkurzania prawie doskonalych, które zdolne sa do analizowania GDZIE SIĘ ZNAJDUJĄ, CO ODKURZYŁY i DOKĄD JADĄ. Roomba 555 tego wogóle nie potrafi.

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 03 maja 2011, 14:53

„Tak więc, planuje kupic roombe 581 z wirtualnymi latarniami, ktore w pewien sposob usystematyzuja prace tego robota (mam nadzieję).”
POWODZENIA !
PROSZĘ o odpowiedz po co chcesz kupić roombę 581 firmy irobot skoro produkt tej firmy tak bardzo cię zawiódł.
Firma irobot nie produkuje robota który jest zdolny analizować GDZIE SIĘ ZNAJDUJE, CO ODKURZYŁ i DOKĄD JEDZIE.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 03 maja 2011, 14:56

edgar5 ja na twoim miejscu w ogóle nie brałabym pod uwagę roomby 581 skoro inna roomba Cię nie satysfakcjonuje, one działają na podobnej zasadzie, może poszukaj i wybierz inny odkurzacz
jeden z użytkowników zachwalał Neato jako super nowoczesną technologię bijącą na głowę roombę, no ale po niego póki co trzeba się wybrać za ocean

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 04 maja 2011, 14:18

barbapuppa pisze: no ale po niego póki co trzeba się wybrać za ocean
niekoniecznie ;)

http://www.sinwest.net/neato-robotics-neato-xv-11-robotic-vacuum/#more-319

albo na allegro... pojawila sie wlasnie jedna oferta :)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 07 maja 2011, 20:58

tak na moją prośbę na allegro (sama go znalazłam, bo kiedys przedał jedno takie urządzenie), próbowałam negocjować cenę, ale chyba nie kupię, bo facet jakoś dziwnie się zachowuje, najpierw mi inną podał, a potem na allegro drożej wystawił

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 08 maja 2011, 9:04

barbapuppa pisze:tak na moją prośbę na allegro (sama go znalazłam, bo kiedys przedał jedno takie urządzenie), próbowałam negocjować cenę, ale chyba nie kupię, bo facet jakoś dziwnie się zachowuje, najpierw mi inną podał, a potem na allegro drożej wystawił
hehe... no to moze w USA? wyjdzie taniej :) i bedzie nowy

http://www.amazon.com/Neato-XV-11-Robotic-Vacuum-System/dp/B003UBPB6E/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1304841834&sr=8-1
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 08 maja 2011, 10:57

faktycznie fajna cena, a jak wygląda sprawa cła przy takim zakupie, ktoś się orientuje?
sorki, że tutaj pytam, bo miejsce niezbyt odpowiednie

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 08 maja 2011, 15:13

A propos Neato. Oglądałem filmiki z tym odkurzaczem i nadal brak odpowiedzi na zasadnicze pytania. Skanowanie pokoju wiązką laserową w 100% nie mapuje pomieszczenia, lecz określa odległości od przedmiotów w okreslonej pozycji startowej odkurzacza. Skanoanie pomieszczenia i zapamietanie chocby jednej wirtualnej mapy w ten sposób jest dla robocika z 1 procesorkiem chyba nierealne ;) Bliżej do doskkonałości systemowi samsunga, bo jesli zrobi sie zdjecia , to na ich podstawie mozna z pewnym przeyblizeniem oszacowac wlasna pozycje. GPS bylby tu doskonaly, ale zasieg jest niemozliwy. Odkurzacze takie jak Roomba sprzataja bez ładu i składu bazując praktycznie tylko i wylacznie na czujniku brudu..tam gdzie jest czysto nie sprzataja, co w moich obserwacjach jest raczej watpliwe. Nie mialem samsunga, ale system zblizeniowy , ktory nie pozwala odkurzaczowi wpychac sie na przedmioty i łykać szmatek z podlogi wydaje sie tutaj jednak lepszy. Co do systemu skanowania sufitu samsunga nie wiem jaka jest dokladnosc sprzatania i czy odkurzacz np po pierwszym sprzataniu ma w pamieci mapę całego mieszkania, czy za kazdym razem robi ja od nowa?
Niedoskonalosc tych odkurzaczy wynika z prostego faktu: nie wiedza gdzie sie znajduja na planie calego mieszkania. Brak tej wiedzy powoduje, ze moga zapomniec o posprzataniu duzego obszaru, a ich sprzatanie jest skutkiem całkowitej przypadkowosci.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 08 maja 2011, 18:48

barbapuppa pisze:faktycznie fajna cena, a jak wygląda sprawa cła przy takim zakupie, ktoś się orientuje?
sorki, że tutaj pytam, bo miejsce niezbyt odpowiednie
tu jest pewna losowosc albo wypadnie albo nie ;) jesli wypadnie to jest vat + clo co daje odpowiednio 23% i chyba 3 lub 3,5% zadeklarowanej wartosci (amazon wysyla list przewozowy wiec cena z faktury).
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 08 maja 2011, 20:33

dzięki za info,

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 15 maja 2011, 17:47

NEATO kiepsko wypada w teście nawigacji :

http://www.robotreviews.com/reviews/roo ... ad-to-head

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 15 maja 2011, 18:35

fajne porównanie, ale zauważ, że do serii 700 czyli takiej jakiej przypuszczam nikt na tym forum jeszcze nie testował
może ta nowa jest bardziej zaawansowana technicznie, bo mojej zdarza się gubić i nie odnajdować ładowarki (może nie często, ale jednak) i gdyby nie fakt, że są latarnie, które pozwalają zawęzić teren sprzątania, to wierz mi (lub nie!) roomba wcale nie jest dokładna przy sprzątaniu dużego terytorium, małe przestrzenie - super (oczywiście pomijając narożniki, ale to oczywiste, w neato lepiej to wychodzi ze względu na kształt)
co do szczotek to fakt, że w neato jest tylko jedna, ale w roombie niestety włosy muszę czyścić po każdym sprzątaniu, bo inaczej chyba przestałaby działać i to nie jest sprawa prosta, nawet dołączona "pomocniczka" czasem nie daje rady i muszę je wyrywać, co powoduje zapewne skrócenie żywotu takiej szczotki
więc tak ogólnie mówiąc, gdyby porównać roombę bez latarni i neato to pewnie ten drugi odkurzacz nie wypadł by aż tak blado
jeszcze jeden fakt nie został uwzględniony w tym porównaniu, a mianowicie czas sprzątania, bo nie sądzę, żeby nowa roomba sprzątała krócej niż obecne modele, a jeśli tak jest, to neato sprząta 2x szybciej :lol:

ODPOWIEDZ