Problem z Roombą blad 9

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
morek822
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2011, 18:06
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Problem z Roombą blad 9

Post autor: morek822 » 07 kwie 2011, 18:26

Witam. Nie wiem jakiego modelu jest moja Roomba, ale mam następujący problem: Włączam odkurzacz, po chwili zapala się czerwona lampka i Roomba dziwnie się zachowuje. Stoi w miejscu po parę sekund, kręci się, jeździ do tyłu, a na końcu wyłącza, mówiąc coś ze słowem "nine".
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez morek822, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 08 kwie 2011, 8:26

Witaj na forum :)

error 9 wskazuje na uszkodzenie czyjnikow zderzeniowych. konieczna jest ich wymiana, badz naprawa.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

hand-ball
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2011, 13:11
Lokalizacja: Lubin

Post autor: hand-ball » 25 kwie 2011, 18:23

Witam Wszystkich!
Mam ten sam problem z Roombą. Czy mogę gdzieś kupić te czujniki zderzeniowe?? Proszę o pomoc. Dzięki i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 25 kwie 2011, 19:06

ebay, allegro lub naprawic (napisac do mnie)
Ostatnio zmieniony 24 maja 2011, 13:51 przez Mystic, łącznie zmieniany 2 razy.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 26 kwie 2011, 14:36

Kupiłem więcej elementów czujnika zderzaka w USA jeśli ktoś chętny to proszę


http://allegro.pl/roomba-blad-zderzaka- ... 07569.html
Ostatnio zmieniony 28 lut 2012, 22:36 przez dafi, łącznie zmieniany 10 razy.

janusz.z
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2011, 14:02
Lokalizacja: Polska

Post autor: janusz.z » 27 cze 2011, 1:08

Czy to forum zarezerwowane jest tylko dla handlarzy, którzy za wszelką cenę chronią swoje interesy i boją się o swój zarobek?
Przecież użytkowników Roomby są setki, jeżeli nie tysiace, a tylko nieliczni potrafią sobie sami poradzić z jej naprawą. Według mnie takie forum służy do tego żeby sobie pomagać.
Dla osób będących w temacie nie są tajemnicą ceny części i przez te kilka osób żaden serwis nie zbiednieje. Jeżeli ktoś bardzo chce coś znaleźć, to i tak znajdzie tak jak ja to zrobiłem.
Chciałbym dowiedzieć się od moda, dlaczego mój post został usunięty, skoro napisałem tylko, że części można kupić taniej niż na allegro. Nie napisałem przecież gdzie, chociaż tę informację znalazłem właśnie na tym forum.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 27 cze 2011, 8:15

janusz.z pisze:Czy to forum zarezerwowane jest tylko dla handlarzy, którzy za wszelką cenę chronią swoje interesy i boją się o swój zarobek?
Przecież użytkowników Roomby są setki, jeżeli nie tysiace, a tylko nieliczni potrafią sobie sami poradzić z jej naprawą. Według mnie takie forum służy do tego żeby sobie pomagać.
Dla osób będących w temacie nie są tajemnicą ceny części i przez te kilka osób żaden serwis nie zbiednieje. Jeżeli ktoś bardzo chce coś znaleźć, to i tak znajdzie tak jak ja to zrobiłem.
Chciałbym dowiedzieć się od moda, dlaczego mój post został usunięty, skoro napisałem tylko, że części można kupić taniej niż na allegro. Nie napisałem przecież gdzie, chociaż tę informację znalazłem właśnie na tym forum.
Wszelkie wyjasnienia dostales juz jako powod skasowania postu (na priva). Tak jak w nim pisalem - w poscie zawarles pytanie i odpowiedz ("gdzie mozna znalezc?, a juz znalazlem" - zatem poziom postu nie wnosil nic nowego do probelmu w tytule tego watku. Jesli cos nadal jest nie zrozumiale prosze o kontakt na priv.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

janusz.z
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2011, 14:02
Lokalizacja: Polska

Post autor: janusz.z » 27 cze 2011, 11:44

Wszelkie wyjasnienia dostales juz jako powod skasowania postu (na priva). Tak jak w nim pisalem - w poscie zawarles pytanie i odpowiedz ("gdzie mozna znalezc?, a juz znalazlem" - zatem poziom postu nie wnosil nic nowego do probelmu w tytule tego watku. Jesli cos nadal jest nie zrozumiale prosze o kontakt na priv.

Niestety na priva nic nie dostałem, podobnie jak nie dostałem od Ciebie odpowiedzi na prośbę o pomoc w naprawie czujników.
Mój post natomiast wnosił bardzo wiele dla tych, którzy nie chcą przepłacać, chciałem ich poinformować, że przy odrobinie chęci można potrzebne części kupić dużo taniej.
pozdrawiam
janusz

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 27 cze 2011, 14:50

Ja tez się przekonałem, że to forum głównie dla handlarzy ;)
Stary jeśli masz pytania, to polecam inne fora np to: http://www.robotreviews.com bo tutaj bardzo często piszą handlarze a ich odpowiedzi czasami w sposób infantylny świadczą o tym że próbują na siłę wciskać sprzedawany przez siebie chłam, tak jak Pan z Pomorza który jeździ z Roombami po całej Polsce i garnkami nibyZeptera a gdy nie zdecydujesz się na zakup wciska ubezpieczenia PZU ;)
Żal dupę ściska, że dziś handlarze tak prymitywnie traktują klientów.
To Polska właśnie.

Remihius
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2011, 18:19
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Remihius » 27 cze 2011, 18:02

piszę ponownie!!!
10 minut temu pisałem ten sam temat - i nic - zaginęło!
więc jeszcze raz:

mam ogólny wniosek- nie kasujcie "niechcianych" postów!!!
to forum zainteresowało mnie, ze względu na temat unikatowy i w miarę realny /opisywane tematy wydały ni się prawdziwe/
sam nie należę do "łatwych" więc propozycja zakupu w firmie która jak powiedzieli: "was nie zna" świadczy o dużej dozie bezinteresowności - zrobiła na mnie "wrażenie"
nie psujcie go więc bezmyślną cenzurą - lepiej rozwińcie sposób dofinansowania strony - legalny, jeśli jest potrzeba /ściągnijcie kaskę ze sklepów partnerskich/
mam wiele pytań, i liczę na szczere odpowiedzi?
sam mam już pierwsze doświadczenia z Roombą 581
pozdrawiam wszystkich
Remihius
Remihius

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 27 cze 2011, 22:29

edgar5 pisze:Ja tez się przekonałem, że to forum głównie dla handlarzy ;)
Stary jeśli masz pytania, to polecam inne fora np to: http://www.robotreviews.com bo tutaj bardzo często piszą handlarze a ich odpowiedzi czasami w sposób infantylny świadczą o tym że próbują na siłę wciskać sprzedawany przez siebie chłam, tak jak Pan z Pomorza który jeździ z Roombami po całej Polsce i garnkami nibyZeptera a gdy nie zdecydujesz się na zakup wciska ubezpieczenia PZU ;)
Żal dupę ściska, że dziś handlarze tak prymitywnie traktują klientów.
To Polska właśnie.
Facet jakie ty głupoty piszesz przeczytaj ten dział” roomba 5XX” ile tam jest dla handlarzy a ile dla ludzi którzy mieli problem ze swoim odkurzaczem.
Powiedz czemu nie kupiłeś z DLF tylko od handlarza? Powiedz czemu znowu nazywasz roombę "chłam" skoro sam takową posiadasz i pisałeś że spełnia swoje zadanie.
I to prawda żal dupę ściska że kiedyś było bardzo merytoryczne forum, teraz to rozważania człowieka który nie ma pojęcia o robotyce.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 28 cze 2011, 8:12

Panowie zwracam tylko uwage ze znowu odchylamy sie i to znacznie od watku. Prosze merytorycznie, albo znowu bedzie kasowanie postow nic nie wnoszacych do tematu. Dziekuje.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Remihius
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2011, 18:19
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Remihius » 28 cze 2011, 16:13

wyjaśnienie!

mojego postu nigdy nie kasowano!
moja przydługa wypowiedź miała bronić przed sugerowanym /przez przedmówcę/ usuwaniem postów, to na tyle moich nie merytorycznych uwag

a merytorycznie:
zakupiłem Roombę 581 i mam kłopot z ustawieniem latarni, na razie poeksperymentuję sam; a jak nie dam rady napiszę o pomoc
Remihius

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 29 cze 2011, 13:32

Mystic pisze:Panowie zwracam tylko uwage ze znowu odchylamy sie i to znacznie od watku. Prosze merytorycznie, albo znowu bedzie kasowanie postow nic nie wnoszacych do tematu. Dziekuje.
Czemu kasujesz posty , które sa ripostą?
Zastanawiam sie czemu nie skasowałeś postu Dafiego? Promujesz handlarzy?

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 29 cze 2011, 14:55

edgar5 pisze:
Mystic pisze:Panowie zwracam tylko uwage ze znowu odchylamy sie i to znacznie od watku. Prosze merytorycznie, albo znowu bedzie kasowanie postow nic nie wnoszacych do tematu. Dziekuje.
Czemu kasujesz posty , które sa ripostą?
Zastanawiam sie czemu nie skasowałeś postu Dafiego? Promujesz handlarzy?
Forum nie sluzy do promocji kogokolwiek.

Skasowalem zarowno twoj post jak i dafiego.

Ostrzegalem wczesniej, ze kazdy post nie na temat bedzie kasowany.

Prosze wszelkie zastrzezenia kierowac na priv, bo znowu smiecisz.

Dostajesz ostrzezenie. Jesli cos wymaga wyjasnienia - prosze pisac na priv.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

ODPOWIEDZ