LOGO - wojny robotów

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

LOGO - wojny robotów

Post autor: barbapuppa » 10 lip 2012, 18:22

Artykuł z Logo maj 2012

Dosyć "luzacko" napisany artykuł. Wyniki niektórych odkurzaczy są oczywiste, innych trochę zaskakują.
Zapraszam do lektury.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2012, 19:44 przez barbapuppa, łącznie zmieniany 3 razy.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 10 lip 2012, 19:15

super, dzięki :)

testowali Neato XV-15, czy to oznacza że jest już oficjalna dystrybucja w Polsce?
Roomba 780

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 10 lip 2012, 19:37

jest 1 sklep co oficjalnie w PL sprzedaje i daje swoją długą gwarancję, więc przypuszczam, że od nich był sprzęt lub ktoś kto wszystkie te odkurzacze testował
producenci Neato do PL raczej się nie pchają :-/
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 15 lip 2012, 18:32

Znalazłem dziś trochu czasu by temu się nieco lepiej przyjrzeć i moja subiektywna opinia odnośnie przeprowadzonych testów jest taka że...

* test "SPRINT DO BAZY" - proszę mi wybaczyć, ale ten test jest nieobiektywny. Jak tu mierzyć zdolność wykrywania baz z takiej odległości jaką one tam miały (sala gimnastyczna?), skoro producent chyba określił w instrukacjach że maksymalnie może to być np. dla Roomby 2.5 metra. No i roboty przeznaczone są raczej do odkurzania mieszkań i domów, a nie przestrzeni publicznych (czyt. wstęp - "Uwagi do uzytkowania" w instrukcjach).

* test "DESTRUCTION DERBY" - pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa w związku z tym testem to czy przy normalnym odkurzaniu nie podnosi się kabli do góry by poodkurzać pod nimi? Ja przynajmniej tak robię, a dla robota można je dostosować - przymocować do ściany, schować lub podwiesić by nie leżały na podłodze. Dlaczego mamy mu pogarszać jakość życia skoro sobie chcemy poprawić?

* test "BRUD DO KWADRATU" - moim zdaniem test nie ma żadnego sensu, bo kto czeka z tradycyjnym odkurzaniem (a co dopiero robotem...), aż mu się walają góry śmieci i kurzu pod nogami? Te roboty przeznaczone są raczej do regularnego sprzątania, a rezultat odkopywania domu z takiego bałaganu na pewno nie będzie taki jakbyśmy tego oczekiwali, ze względu na zbyt małą moc i nie takie przeznaczenie. Nawet zwykłym odkurzaczem się tego nie robi, tylko sprząta regularnie i nawet jeśli raz na tydzień, to wątpię że tyle ile oni tam mieli zdąży się nazbierać.
Roomba 780

ODPOWIEDZ