Polecamy:

ROBOT BUYING GUIDE

Forum e-robot.pl

• POLECAMY

Jaki Robot

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: barbapuppa, GRZECH, sondejm, Tester

Jaki Robot

Postautor: janas14 » 2018-05-23, 13:19

Witam w pierwszym poście. Chcę zakupić robota do sprzątania podłogi w domu . Podłoga kafle gres polerowany szary 65 m2 . W domu piesek . Szukam robota który podczas mojej nieobecności 5,30 - 15,30 odkurzy i zmyje podłogi , ma to robić codziennie , sam się naładuje itp . Zadzwoniłem do sklepu z robotami i polecili mi Ecovacs DR95 mkII . Bardzo proszę o opinię czy warto czy może coś innego będzie lepszym rozwiązaniem ?? Czy jest jakaś różnica pomiędzy mopowaniem a myciem ??
janas14

Re: Jaki Robot

Postautor: mateuszjoe » 2018-05-24, 16:40

Jak Ecovacs i chcesz żeby robot sam mył i odkurzał to OZMO 930. R95 nie zostawisz z wodą w zbiorniku bo wycieknie zanim robot wyjedzie. W Ozmo możesz zostawić robota z pełnym zbionikiem i zacznie nasączać szmatke dopiero jak ruszy o wyznaczonej godzinie. Na psa też dobry. Różnica między myciem a mopowaniem? Mopowanie to taka przecierka na wilgotno, a mycie to mycie :D Myła tylko scooba (jak była produkowana), ale nie polerowała. Teraz do podłóg na mokro najlepszy jest hobot legee 668.
mateuszjoe

Postautor: janas14 » 2018-05-24, 21:49

legee 668 odkurza coś czy tylko mopuje ?? W sumie nie ma u mnie codziennie syfu tylko mam brudną podłogę bo jak kretyn zgodziłem się na ciemne kafle z połyskiem . To czego oczekuję od robota to że ogarnie moją podłogę do "względnej" czystości a ma do roboty co najmniej 65 m2 do tego fajnie by było gdyby się nie gubił jak zmieni się pozycja krzeseł w kuchni czy jak postawię w innym miejscu buty . Firma robota nie ma tu znaczenia liczy się efekt i funkcjonalność kiedyś było mniej robotów do wyboru teraz no to jest szał wyboru więc się pogubiłem.

Widziałem na YT kilka filmików HOBOT 668 no i powiem fajna maszynka poczytam jutro jaki czas pracy i jaką powierzchnię jest w stanie umyć .
janas14

Postautor: mateuszjoe » 2018-05-25, 09:03

legee odkurza, ale tylko zasysa. Nie ma nic w rodzaju turboszczotki i nie wjeżdza na dywan. Świetnie radzi sobie z pracą na mokro, a odkurzanie na twardych podłogach to wciąganie paprochów, włosów itp. No i się nie gubi bo ma kilka czujników laserowych więc w miarę planuje sobie tą ścieżkę pracy.
mateuszjoe

Wróć do ROBOTY MYJĄCE