Polecamy:

ROBOT BUYING GUIDE

Forum e-robot.pl

• POLECAMY

Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Moderatorzy: barbapuppa, GRZECH, sondejm, Tester

Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Postautor: blueBlue » 2018-02-10, 18:07

Chcemy do domu kupić nowych odkurzacz. Oczywiście początkowo myśleliśmy o zwykłym odkurzaczu, ale przeszukując internet zainteresowaliśmy się odkurzaczami – robotami.

Chciałbym zapytać czy można je traktować jako zamienniki dla zwykłych odkurzaczy? Chodzi mi o to, czy są również tak dokładne i funkcjonalne, czy jak na razie to tylko taka ciekawostka, bo przyznam szczerze, że nie kojarzę, aby ktoś z moich znajomych dysponował takim sprzętem.

Oczywiście oglądałem kilka filmów na YouTube i niby działają, ale co innego filmiki, które ktoś wrzuca, a co innego praktyka, dlatego liczę na szczere odpowiedzi :)

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :)
blueBlue

Re: Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Postautor: barbapuppa » 2018-02-10, 20:13

Wszystko zależy od warunków lokalowych i preferencji.
Są tacy co zwykły odkurzacz wyciągają raz w miesiącu, a inni wcale i bazują tylko na automatycznym.
Ja w zasadzie używam zwykłego tylko do pajęczyn na suficie i schodów, ale można to też ogarnąć miotłą ;-)
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master

Postautor: blueBlue » 2018-02-11, 15:41

Obrazek

Tak mniej więcej wygląda rozkład pomieszczeń w moim domu. W kuchni i łazience są położone płytki. We wszystkich pokojach - oprócz tego małego na górze, gdzie jest gładki dywan - są panele podłogowe.

W takim domu sprawdzi się robot?
blueBlue

Postautor: barbapuppa » 2018-02-11, 16:09

W obecnym czasie rozkład nie jest już problemem jeśli możesz przeznaczyć na odkurzacz więcej niż kilkaset złotych. Trzeba szukać odkurzaczy, które robią mapę pomieszczenia/pomieszczeń, oczywiście jeśli chcesz mieć to w pełni zautomatyzowane.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master

Postautor: mistrzu » 2018-02-15, 13:07

blueBlue pisze: Chodzi mi o to, czy są również tak dokładne i funkcjonalne, czy jak na razie to tylko taka ciekawostka, bo przyznam szczerze, że nie kojarzę, aby ktoś z moich znajomych dysponował takim sprzętem.

W rankingu dwudziestu najpopularniejszych odkurzaczy naliczyłem aż pięć robotów, więc to na pewno nie jest jakaś nisza dla geeków - http://www.strefa-zakupowa.pl/rankingi/ ... odkurzacz/
Let's clean up :)
Awatar użytkownika
mistrzu

Wróć do Pogaduchy