Polecamy:

ROBOT BUYING GUIDE

Forum e-robot.pl

• POLECAMY

Czujnik optyczny W roombie 7XX daje efekt?

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: barbapuppa, GRZECH, sondejm, Tester

Czujnik optyczny W roombie 7XX daje efekt?

Postautor: sorento » 2017-02-01, 18:59

Witam
Posiadam Roombe 650 i posiada ona czujnik brudu (akustyczny) w serii 7xx wprowadzono czujnik optyczny:
1) czy to faktycznie dokładniej sprząta?
Generalnie zależy mi również na czasie sprzątanie
2) czy wyższy model jest szybszy? Ma większą siłę ssania?
3) Który model posiada silnik bezszczotkowy?

Pytam osób które posiadały te modele imają porównanie.
Dziekuje
sorento

Re: Czujnik optyczny W roombie 7XX daje efekt?

Postautor: piokrza » 2017-02-03, 18:31

Z mojego doświadczenia z Roombami 620 (czujnik brudu akustyczny), 780 (czujnik brudu akustyczny + czujnik brudu optyczny) i 870 (czujnik brudu akustyczny + czujnik brudu optyczny) mogę napisać że te dwa ostatnie częściej uruchamiały tryb sprzątania miejscowego po wykryciu brudu, także tam gdzie nie było twardych cząstek uruchamiających zwykle akustyczny w 620 jak np. piasku czy okruchów chleba, ale były drobniejsze jak np. włosy w łazience. W sumie tak był reklamowany - do popcornu i włosów, czyli lekkich cząstek które nie uderzają wystarczająco w membranę akustycznego czujnika, ale widzi je w swoim polu na wlocie do kosza odbiornik podczerwieni. W praktyce różnica w efekcie końcowym sprzątania jest niezauważalna, bo: 1. sprzątana powierzchnia była w trakcie cyklu wielokrotnie przemierzana przez odkurzacz, więc oba i tak pozbierały wszystko, 2. powierzchnie sprzątane raczej regularnie i brak "rozsypów" czy skumulowanych zanieczyszczeń. Nie zauważyłem różnicy w ogólnej jakości sprzątania między 620 a 780, ten drugi nie był też w żaden sposób "szybszy" czy "mocniejszy". Miałem wrażenie że w 780 powietrze słabiej dmuchało z kosza jak w 620 i była trochu cichsza. Silnik bezszczotkowy w koszu jest tylko w serii 8xx i 9xx
piokrza
Robot Master

Re: Czujnik optyczny W roombie 7XX daje efekt?

Postautor: sorento » 2017-02-04, 20:16

i to jest konkretna odpowiedź , dziękuję.
sorento

Wróć do ROBOTY ODKURZAJĄCE